Jak zgłosić projekt

Od 15 marca do 15 kwietnia można zgłaszać projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego miasta Lublin na 2019 rok.

1. Projekt zgłaszamy na dedykowanej stronie internetowej urzędu miasta Lublin >>www.obywatelski.lublin.eu<<.

2. Na specjalnej mapie dostępnej w wersji elektronicznej można się dowiedzieć, czy teren, na którym chcą Państwo zlokalizować swój projekt należy do miasta. Jest to jeden z podstawowych warunków decydujących o możliwości realizacji inwestycji w danej lokalizacji: www.geoportal.lublin.eu. W Miejskim Geoportalu należy w prawym menu rozwinąć za pomocą plusa opcję „Mapa bazowa”, a następnie  zaznaczyć „Mapę własnościową”, zaś aby dokładnie sprawdzić stan posiadania poszczególnych działek w interesującej nas lokalizacji należy dodatkoworozwinąć opcję „Ewidencja” i wybrać punkt „Działki”. Na dole menu widnieją miejsca z możliwością wpisania nazwy intersującej Państwa ulicy, a nawet konkretnych parametrów wyszukiwanego obszaru (obręb, działka, arkusz). Po wprowadzeniu odpowiednich danych należy sprawdzić ich poprawność, a następnie wcisnąć klawisz Enter, co spowoduje wyświetlenie mapy Lublina z naniesionymi kolorami oznaczającymi własność danego gruntu. Zgodnie ze znajdującą się również w menu po prawej stronie ekranu legendą teren, na którym Państwa pomysł może zostać zrealizowany powinien zostać zaznaczony barwą ciemnozieloną.

3. W przygotowaniu szacunkowego kosztorysu może Ci pomóc Cennik miejski, przygotowany przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin.

Comments

comments